Martin Kopta

Modely místo high-fidelity návrhů UI

Známe to všichni: Přijde návrh z rukou UI designéra s obrovským množstvím obrazovek a stavů. Opravdu potřebujeme tolik detailů? Možná je čas uvědomit si, že tu máme knihovny komponent ve Figmě a design systémy se zdrojovým kódem, a designéři mohou pro vývojáře namísto návrhů připravit dynamické modely.

Co si pro vás připravil:

  • Mythbusting high-fidelity návrhů: Proč jsou tradiční detailní prototypy někdy víc na obtíž než ku prospěchu? Diskuse o redundanci a časových nákladech.
  • Magie modelování UI: Prozkoumáme, jak může jednodušší přístup k UI zrychlit design, zlepšit adaptabilitu a posílit spolupráci s vývojovými týmy.
  • Kuchařka pro model UI: Jaké jsou klíčové ingredience pro skvělý model UI? Od dokumentace až po využití standardních UI knihoven.
  • Z teorie do praxe: Příběhy z reálného světa ukazující, jak může modelování UI přinést rychlejší a efektivnější výsledky.

Přijďte a objevte, jak přeorientovat designový proces směrem k větší efektivitě a lepším řešením, která budou radostí jak pro uživatele, tak pro vývojové týmy.